Побачення, на яке йде тільки одна людина або "побачення з самим собою"
- vladsmail774
- 9 черв. 2022 р.
- Читати 7 хв
Побачення. Що для вас це може означати? Давайте я передбачаю вашу відповідь:»це щось дуже особисте, що відбувається між двома людьми протилежної або однієї статі". І мене це лякає, адже для нас, побачення, це щось дуже приємне, що може змусити забутися в своїх мріях, сильно спітніти, дуже сильно занервувати і так далі. Це щось хвилююче і приємне, з чим погоджуся, хоч і ніколи не був на такому «івенті». Але що, якщо я вам скажу, що ходити на побачення можна з самим собою? І не просто можна, а навіть потрібно. Найближчим часом, вам буде оповідати Vasterion Sommelier або просто — хлопець з дислексією і дисграфією.
Глава перша. Що ж це таке?
Термін self-partnered(самостійний партнер (зі слів перекладача)), використаний Емма Уотсон, дуже точно характеризує стан самодостатності, яке не потрібно плутати з самотністю в його негативних проявах — в соціальному або екзистенціальному(фр. existentialisme від лат. existentia-існування), також філософія існування-напрямок у філософії XX століття, що акцентує свою увагу на унікальності буття людини. Екзистенціалізм розвивався паралельно спорідненим напрямам персоналізму і філософської антропології, від яких він відрізняється, перш за все, ідеєю подолання (а не розкриття) людиною власної сутності і великим акцентом на глибину емоційної природи.На думку французького філософа Жан-Поля Сартра, вихідний пункт екзистенціалізму сформульований одним з героїв Достоєвського:»якщо Бога немає, то все дозволено".Згідно з екзистенціальним психологом і психотерапевтом р. Мею, екзистенціалізм - не просто філософський напрямок, а, скоріше, культурний рух, що відображає глибокий емоційний і духовний вимір сучасної людини, що зображає психологічну ситуацію, в якій він знаходиться, вираження унікальних психологічних труднощів, з якими він стикається. сенс.
Простіше кажучи-це пошук своєї ідентичності і спроби відповідати соціальним установкам. Все це звучить як якась заплутана фігня, але воно так і є. Але хочу зауважити, що установка самому собі «щасливі разом» нерідко загрожує людині великими розчаруваннями, депресією та іншими іншими психічними розладами/захворюваннями. Зі слів Крістофера Сводера:
Москвичі частіше страждають від самотності, ніж жителі менш великих російських міст.
Проте, Москва-місто індивідуалістів,
і багато людей тут свідомо вибирають самотність,
націлюючись на кар'єру і саморозвиток.
Це були вирізки з різних сайтів, досліджень та інтерв'ю. Всі ці розмови ввели мене в депресію, адже так і не розповіли мені, що це за свіданка така. Саме з цього я вирішив створити своє власне пояснення цього феномена.
Побачення з самим собою-це коли ти, занурюєшся в безодні свого хворого світу, що було створено своїм власним розумом. Це відмінний момент для того, щоб дізнатися себе краще, побачити себе, почути свої внутрішні бажання, познайомитися зі своїми емоціями. Це час, коли намагаєшся зрозуміти сенс свого існування, роздумуєш про те, що ти можеш дати іншим людям. Що було перше, курка або яйце? Ні, ну а що, я не знаю що у вашій хворої фантазії твориться. Особисто у мене ось що прийшло першим на думку: «Хочу заварну булочку. Чому я повинен її купити, якщо можу спекти?»
Сідайте зручніше, наливайте чайок, беріть собі печеньку. І можете починати читати, а ще Слухати, адже він є в аудіо варіанті, в моїй групі в ВК. (Я знаю, що це була погана реклама мого пабліку, могли і не говорити)
Друга глава. Навіщо?
Насправді, це дивне питання. Навіщо ви ходите на побачення? Що б отримати гормон Дефамін. А якщо говорити російською мовою-Гормон радості. Так більш зрозуміліше? Але тут вже вриваються і трохи інші гормони, а саме гормони дистрес і еустрес. Їх ми розберемо трохи пізніше.
Саме для цього, частково, варто ходити на це побачення. А друга причина ти можеш краще пізнати самого себе.
- Чуєш, дядько, ти розумом рушив? Як я можу не знати самого себе?! - скажете ви, але це не так. Ви самі себе не знаєте, адже вам постійно нав'язують чужу думку, інтереси, заняття і так далі. Ваша думка про себе-проекція думки оточуючих, розбавлена Грамом самозамилування і вашим вихованням. Ви для себе-втілення того, про що говорять інші люди. А це побачення допоможе вам розібратися, що ви є насправді, що любите і чим «дихайте».
Під час цього побачення ви можете закохатися в самого себе. І ні, це не в поганому симслі.
Ви можете: посміхатися, робити безглузді фото, розмовляти з качками і мріяти. Побачення з собою-можливість зануритися в свій власний світ. Пізнати себе краще, почути свої внутрішні бажання, познайомитися зі своїми емоціями, побачити себе справжнього. В цей час ви перестаєте бути «проекцією», ви стаєте неймовірно привабливою людиною в першу чергу для самого себе. На особистому досвіді:
Я - дуже відкрита людина. Наодинці з собою я-це я, слухаю групу «навколо ліхтарного стовпа», божеволію і так далі. Я, наодинці з собою — - стаю собою, прошу пробачити мене за тавтологію, таким, якими мене не бачать ні родичі, ні друзі. У цей момент я мовчу, коли не потрібно слів, і сам вибираю, що слухати, на що дивитися і коли зупинитися, в цей момент все моє життя залежить від мого власного мозку, я можу в момент сказати собі: «Хочу на інший кінець міста», — і я їду туди. Наприклад, ненавиджу співати, коли на мене хтось дивиться, тому повністю розкритися, хоч і як жахливий співак, я можу на безлюдній вулиці, в повній самоті.
Я-такий типаж, що обожнюю людні місця і невеликі компанії, з трьох-чотирьох чоловік. І вдома мені неймовірно легко. Я можу зайнятися чим завгодно: забратися, щось приготувати, щось випрати, написати пару сторінок фанфіка. Все, що завгодно. Я віддаюся своїй роботі дуже легко. Але коли я побував у сквері, на кінці міста в абсолютній самоті, я зрозумів як це важливо, не вдома, а за межами домашньої області. Навіть якщо навколо сіро, понуро і тужливо. Важливо втекти від усіх, щоб зустрітися з собою, навіть якщо вдома тебе люблять і чекають. Це дійсно приголомшливо.
Зараз, буде глава занудства, в якій я дуже погано розбираюся. Так що можете її спокійно пропустити. А кому сильно цікаво або розбираються в цій темі-прошу в коментарі, бомбите.
Гормон
І так, що ж це за звір такий? А це дуже важливий звір, який керує нами. Давайте розберемося з самим нудним-поняттями.
Стрес (від англ. "stress" — напруга) - це реакція організму на нову ситуацію, до якої необхідно адаптуватися. І вона сама по собі ні хороша, ні погана, зате вона необхідна для виживання. Так організм мобілізується, щоб вижити.
У стресу є два підрозділи це дистрес і Еустрес.
Дистрес (від англ, distress — «горе», «страждання», «сильне нездужання», «виснаження») — це той самий негативний стрес, який веде до маси захворювань, таких як — депресія, вигорання, роздвоєння особистості (в рідкісних випадках) і т.д. це реакція надто сильна, так званий "гострий дистрес". Або це та мобілізація організму, яка ніяк не закінчується (в реальності або в сприйнятті людини), і тіло не може розслабитися щоб відновити сили.
Тобто, або ситуація постійно залишається новою і негативною для людини, організм не може завершити адаптацію і розслабитися. Або завдяки багатій уяві і особливостям сприйняття, людина не усвідомлює, що ситуація завершилася і створює картини негативного майбутнього і сьогодення. А тіло приймає це за» чисту монету " і створює такий гормональний фон, як ніби загроза є в реальності і прямо зараз. І цей вид стресу супроводжується негативними емоціями.
І виходить, що організм постійно в стані «воєнного стану». М'язи в готовності, серцево-судинна система теж, лобові частки мозку практично "відключені", всі сили спрямовані на виживання.
Є навіть дослідження, що під час випробування даного стресу, рівень згортання крові піднімається до позначки 8. Тобто, якщо людині включити який-небудь фільм жахів, і він сильно злякається, випробувавши при цьому стрес. А потім включити романтику, його організм, що рухається на цих самих гормонах, буде готуватися до найгіршого.
Тому що, він не знає, раптом, Зараз на нього вискочить маніяк і ти позбудешся пари кінцівок. У такій ситуації, втрачати зайву кров - не найкраща ідея. Ви згодні зі сном?
І так, ми поговорили про поганий вплив на організм. Але що таке Еустрес?
Еустресс (від грец. ЕУ « "хороший" або» справжній") — це стрес» зі щасливим кінцем«, коли мобілізація організму завершилася»перемогою". Організм адаптувався до нової ситуації і перестав потребувати мобілізації, і розслабився, перенаправивши ресурси з реакції виживання на інші сторони життя. Такий стрес супроводжується позитивними емоціями.
До еустресу відносяться: покупка бажаної штучки, поїдання тортика, спорт, підвищення на роботі, читання улюбленої книги і так далі.
Все це-стрес, але наш організм реагує на нього позитивно. І саме цей стрес з'являється тоді, коли ми ходимо на побачення з самим собою. Адже ми починаємо дізнаватися про самого себе коханого безліч цікавої інформації, яка може нам допомогти.
Глава три. ???
У багатьох з вас, коли ви лягаєте спати, відбувається «Бум» думок. Вони вриваються в вашу голову, заважають заснути, створюючи безсоння. Це погано, але в той же час і добре. На особистому прикладі:
У мене довгий час був такий момент у житті, коли я не міг спати. Не міг заснути. В голові були найрізноманітніші думки, починаючи про майбутнє, закінчуючи м'якими іграшками, які я хотів сьогодні купити в магазині, але не сталося. Це мені заважало, дуже сильно. І в один день, моя подруга розповіла про таку річ як побачення з самим собою. Я спробував раз-два-три. І нарешті, в один день, заснув без єдиної думки. Я зрозумів себе краще, зрозумів свої емоції, мої відносини з близькими для мене людьми стали краще. і тільки через те, що я розібрався в собі трохи краще. У мене зникли Сонні паралічі, кошмари (хоч і не надовго), я почав висипатися. Це шедеврально.
Чому ж тоді думки лізли в мою і вашу голову. Вся справа в тому, що мозок створює питання, які допомагають вирішити ту чи іншу проблему. Він побічно натякає на неї за допомогою питань, снів, дій, власної мови і емоцій. Ви можете її не помічати, але мозок помітить. Про найстрашніше це те, що він може їх передбачати.
Наприклад-ви не доробили звіт по прибутку, або не звели дохід і витрата, залишили це на потім. Але мозок знає, що це погано. І він включить кошмар, який хоч і не буде говорити, що конкретно ви зробили не так, але він буде сигналізувати про те, що щось не так. І що не так, може допомогти з'ясувати побачення з самим собою.
Адже під час нього, мозок буде задавати ті ж самі питання, що ставив вам перед сном. Це парадоксально, дивно, але дуже цікаво.
Глава 4. Негативні сторони.
Так-так-так... Без цього пункту неможливо було обійтися, навіть не сподівайтеся. Справа в тому, що іноді така практика може привести до негативних ефектів. Адже замість усвідомлення своїх емоцій, проблем, переживань, може статися блок в емоціях і почуттях.
І знову ж таки на особистому досвіді:
Справа в тому, що я, як зазвичай собі належало, пішов на дану дію, після сварки з важливими для мене людьми. Мені наговорили багато, я наговорив і поготів, навіть через цур. І мій злий, напружений, весь на голках мозок, видав таку картину: "чому я такий дурень, негарний, навіщо я взагалі живу, куди мені йти таким, противним. Як мене взагалі люди не побили". У той момент мій мозок здобув пару комплексів, з якими я і донині намагаюся впоратися.
Так, як пізніше з'ясуйся - це нормально. Це все, що я тоді приховував від себе самого, можливо, навіть зариваючи це все ще глибше позитивними твердженнями-самонавіюваннями. Але неприємний осад залишився, і він не проходить вже більше півроку.
Глава 5. Підсумок.
І так, підіб'ємо підсумки мого монологу. Побачення з самим собою - це час коли ти пізнаєш про себе все нові і нові грані. Це час, коли ти починаєш копатися в собі і намагаєшся (прошу пробачити за тавтологію) докопатися до внутрішнього світу. Але в той же час не варто цим захоплюватися. Так, як я говорив раніше, іноді варто дати емоційну задишку своїй психіці, але вона не повинна приходити занадто несподівано. Ви повинні привчити твій мозок до цих "копання" в самому собі.
Наприклад, з початку раз на тиждень, потім через два — два тижні, три і так далі. По початку не варто виділяти час кожен день, адже ви можете зламати себе ще більше.
А з вами був Liar Sieru. Всім спасибі за прочитання)
Kommentare